تجارت ممتاز

تجارت ممتاز

مرکز معرفی فروشگاه های اینترنتی

تشک طبی_خرید تشک طبی

 استفاده از تشک به عنوان بخش بزرگی از بستر از دیرباز بین مردم رواج داشته است. صحت این موضوع را یافته های باستان شناسی معاصر تایید می کنند. پیدا شدن شواهدی از تشک های دست ساز انسان های کهن هم گواهی بر این ادعاست. و نشان می دهد که عادت به خوابیدن بر روی سطوح تهیه شده از الیاف گیاهی مانند پنبه و منابع جانوری مانند پر پرندگان و پشم حیوانات موضوع تازه ای نیست.

کاربرد انواع تشک و رواج آن در فرهنگ ایرانی

ما ایرانیان تشک را افزون بر بستر بخشی از تشریفات پذیرایی از مهمان می دانیم. و دوخت و دوز آن به مناسبت ازدواج و تهیه جهیزیه ی عروس در فرهنگ ما جای دارد. چنان که نمونه های پنبه دوزی و هنری از تشک در بین عشایر و برخی مناطق کشور هنوز هم تا حدودی رونق خود را حفظ کرده اند.

در زمان استراحت و خواب شب اینکه شما تشخیص دهید چگونه راحت هستید امری مهم است. ممکن است راحتی فرد به عوامل متفاوتی بستگی داشته باشد و با دیگری متفاوت باشد چرا که شاید دردهای شما نیاز به توجهی خاص داشته باشند. از مزایای تشک طبی مناسب استراحت بدون آسیب رساندن به پوست یا کمرهستند. این تشک‌ها مناسب افرادی که از درد کمر و مفاصل رنج می‌برند طراحی‌شده تا این نوع دردها را بهبود ببخشد. از مزایای تشک طبی این است که با استفاده از فناوری‌های خاص به بهبود و کاهش درد افراد کمک می‌کند.

به چه تشکی طبی می گوییم؟

در ساده ترین تعریف به تشک اسفنجی بدون فنر و سفت با خواص درمانی تشک طبی می گویند. هرچند دامنه تنوع این تشک ها بسیار گسترده و شامل موارد مختلفی می گردد.

نداشتن فنر معمولا اولین موردی است که درباره تشک های طبی به آن اشاره می شود. (هرچند گاهی انواع ترکیبی تشک ها هم به عنوان طبی کاربرد دارند) ساختار داخلی این محصولات اسفنجی، یونولیتی و یا تهیه شده از فوم است. که بسته به میزان و کیفیت این مواد درجه سفتی و طول عمر مفید تشک رقم می خورد. انواع یونولیتی معمولا شکننده و دارای عمر کوتاه تری هستند. و بیشتر در موارد بیمارستانی و بصورت کوتاه مدت بکار گرفته می شوند. بارزترین ویژگی این نمونه ها سبکی وزن و سهولت حمل و نقل است.

انواع تشک های ابری و اسفنجی (Sponge Mattress) بسته به نوع ماده (Material) میزان فشردگی (Density) و ضخامت اسفنج (Thickness) مصرفی با یکدیگر متفاوتند. و در موارد و موقعیت های مختلفی هم کاربرد دارند. عموم مردم فشردگی اسفنج را معمولا نشانه کیفیت آن می دانند. هرچند اصالت ماده بکار رفته در فرایند تولید را هم نباید از نظر دور داشت. و نمونه هایی با مواد نامرغوب و فشردگی بالا نیز در بازار وجود دارد. که بدلیل طول عمر کوتاه با صرفه نیستند. مواد اولیه مصرفی برای ساخت این اسفنج ها  شامل پلی یول(POLYOL) ایزوسیانات (TDI) و آب (H2O) است. که در شرایط خاصی از فشار و دما به تولید می رسد. زیاد شدن حجم ابر و اسفنج توسط آب صورت می گیرد. صرف نظر از آب، دو ماده اولیه دیگر وارداتی هستند.

 اسفنج های نامرغوب بدلیل سایش زودهنگام دوام خوبی ندارند. و بعد از مدتی در اثر تغییر درجه حرارت و شستشو پودر شده و در صورت عدم مراقبت وارد سیستم تنفسی می شوند. که باعث بروز انواع بیماری ها، آلرژی و سرفه های شدید شبانه و در فرد می گردد. در صورت وجود ذرات شیمیایی (با دوره های بازیافت نسبتا بلند) در این محصولات نیز تاثیرات منفی طولانی مدت بر محیط زیست برجای خواهد ماند. در فرایند تولید، این آلودگی ها و مضرات با رسیدن به دمای (20 تا 25 درجه سانتی گراد) از ترکیب خارج می شوند.

استفاده از فوم بخش بزرگی از کیفیت درمانی تشک های طبی را رقم می زند. فوم که در واقع نوعی اسفنج است در شرایط خاص و با ویژگی های تخصصی تهیه می شود. و میزان تراکمِ آن، درجه ی سفتی را تعیین می کند. هر چه دانسیته فوم بالاتر باشد سفتی آن هم بیشتر است. بکارگیری چندین لایه فوم با فشردگی های متنوع در برخی تشک های طبی هم از روش های ایجاد خواص مدیکال در محصول است. که در آن تشک در عین داشتن سفتی لازم در بخش مرکزی، از نرمی کافی در سطح هم برخوردار است.

نوع پیشرفته ای از فوم با نام فوم هوشمند (Memory Foam) نیز چندی است که به بازار آمده است. این فن آوری نخستین بار برای استفاده در لباسهای فضانوردان ابداع شد. فرم پذیری و انطباق با شرایط جدید و سپس بازگشت به فرم اولیه، اصلی ترین خصوصیت این ماده است. به این معنا که در شرایط مختلف خود را با فرم بدن تطبیق داده و از اعمال فشار بر بدن جلوگیری می کند. و پس از عادی شدن شرایط نیز، به شکل اولیه خود بازمی گردد. به همین دلیل به آن فوم حافظه دار هم می گویند.

استفاده از این تکنولوژی نوین در ساخت کالای خواب طبی با بازخورد خوبی روبرو شده است. خاصیت تطبیق پذیری محصولات تهیه شده از این ماده بر خواص طبی آنها اثرات خوبی برجای گذاشته است. انواع تشک های طبی دارای فوم هوشمند از طرف خریداران با استقبال خوبی مواجه شده است. که می تواند نشانه رضایت کاربران  از مزیت های آنها باشد. پیشگیری و درمان دردهای عضلانی، استخوان و مفاصل از جمله ی این مزایاست.

فوم حافظه دار با انتقال نقاط فشار از بدنِ فرد به بدنه ی تشک از بروز و تشدید درد پیشگیری می کند. در بیماران مزمن با زمان بستری طولانی هم، این فن آوری بسیار کارآمد است. و از ایجاد و گسترش زخم بستر جلوگیری می نماید. تشک های حاوی فوم هوشمند معمولا قیمت های بالاتری نسبت به انواع فاقد این تکنولوژی دارند.

سفت بودن، دومین ویژگی تشک های طبی است. که بیشترین خاصیت درمانی آنها هم به علت همین خاصیت است. سفت بودن سطح تشک ها بر اساس درجه بندی و استاندارد مخصوصی محک زده می شود. بر این اساس انواع تشک از لحاظ میزان سفتی بین (1تا10) از سفتی کم تا کاملا سفت تقسیم می شوند.

این تشک ها برای کاهش مشکلات مفاصل و استخوان توصیه می شوند. اما بدان معنا نیست که فقط کاربرد مدیکال دارند. خاصیت پیشگیری از بروز درد و بیماری از مواردی است که معمولا در معرفی این نوع تشک ها ذکر می شود. خرید تشک طبی اولین قدم برای کسانی است که پیشگیری را مقدم بر درمان می دانند. و به منزله یک سرمایه گذاری موفق بر روی سلامتی آنها محسوب می شود.

چه ویژگی هایی یک تشک را طبی می کند؟

وجوه تمایز  بین یک تشک معمولی با نمونه طبی مواردی از این قبیل است:

 • تناسب میزان سفتی و نرمی تشک با الزامات بدن فرد بیمار
 • داشتن انعطاف پذیری لازم برای انطباق با خطوط انحنای بدن (فقط در حد لازم، نه بیشتر و نه کمتر)
 • دارا بودن کشسانی متعادل (فرو رفتن بیش از حد در اثر فشار و سفتی بی رویه در تشک هر دو مضر است)
 • پارچه مناسب و دارای خواص ضد میکروبی و آنتی آلرژیک با دوخت محکم و خوب (معمولا گردبافت و بدون درز دوخت)
 • استفاده از پارچه ی مخصوص دارای خاصیت تنفس سلولی یا کپسول های تعبیه شده جهت تهویه مناسب و اکسیژن رسانی در سطح تشک
 • دارا بودن عایق حرارتی برای حفظ دمای مناسب و در موارد ویژه درمانی، المنت های مخصوص برای گرم کردن تشک به منظور ماساژ درمانی و تسهیل گردش خون

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که تشک طبی به شما کمک می‌کند که آثار این مشکلات و ضررهای آن را تا حد زیادی جبران کنید. تشک طبی استاندارد به شما کمک می‌کند که تمامی نیازهای شما در هنگام خواب برطرف شود. همچنین اگر فرد دارای مشکلاتی مثل دردهای عضلانی باشد با استفاده از این تشک‌های طبی می‌تواند به روند درمانی خود کمک کند.

مواد اولیه

تشک طبی که انتخاب می‌کنید باید از مواد اولیه خوب تهیه‌شده باشد. اسفنج بهترین ساختار برای یک تشک طبی خوب است. متأسفانه بسیار دیده‌شده که بعضی از فروشندگان به‌جای تشک اسفنجی تشک‌های یونولیتی را به مشتریان معرفی می‌کنند. این تشک‌ها بسیار سبک و ارزان‌قیمت‌تر از تشک‌های اسفنجی‌ بوده و بیشتر از دو سه ماه عمر نمی‌کنند.

سعی کنید تشک طبی ای انتخاب کنید که عایق‌هایی از الیاف ضد باکتری و ضد حساسیت در ساختار آن وجود داشته باشد. نوع پارچه تشک، استحکام و مقاومت آن، نوع دوخت و شرایط آماده‌سازی و بسته‌بندی تشک از پارامترهایی است که نشانه مرغوبیت تشک است

انعطاف پذیری

یک تشک طبی خوب و استاندارد تشکی است که انعطاف‌پذیر باشد. در حدی که با فشار انگشت دست چند میلی‌متر فرو رود. دقت کنید فقط چند میلی‌متر. این انعطاف‌پذیری باعث می‌شود که تشک بتواند فرم بدن را به‌خوبی نگهداری کند و نقاط فشار کم شود. همچنین باعث شود که بدن، شکل‌های نامناسب و غیر همگن به خود نگیرد و روی بدن تأثیر منفی نداشته باشد.

ویژگی تشک طبی خوب این است که تشک نباید به‌گونه‌ای باشد که بدن شما داخل آن فرو رود یا به‌اصطلاح با قرار گرفتن بدن در مرکز تشک گودی ایجادشده و بدن داخل آن گودی قرار گیرد.

چرا به تشک طبی نیاز دارید؟

اگر دچار مشکلات مزمن کمر یا وضعیت بدی هستید، ممکن است به این دلیل باشد که در وضعیت نامناسبی می‌خوابید. آیا وقتی شب می‌خوابید احساس ناراحتی می‌کنید؟ اگر احساس زخم کردید یا در چندین قسمت از بدن خود درد دارید، ممکن است تشک شما مقصر باشد.

ارزان‌ترین و متداول‌ترین نوع تشک طبی استاندارد که در ادامه به شما آن‌ها را معرفی می کنیم، آن‌هایی هستند که دارای فنر داخلی اند. درحالی‌که آن‌ها پشتیبانی محکم را ارائه می‌دهند، اما انعطاف‌پذیر نیستند و می‌توانند بسیار حجیم باشند. شما به تشکی نیاز دارید که با بدن شما مطابقت داشته باشد. امروزه مواد نوآورانه بسیاری وجود دارد که این کار را انجام می‌دهد، مانند تشک طبی مموری فوم‌ها هستند.

ضررهای تشک نامناسب

قبل از اینکه با مزایای تشک طبی کاملاً آشنا شویم چند نکته مهم در مورد ضررهایش بیان کنیم. کمبود خواب می‌تواند شرایط وخیم بی‌شماری را ایجاد کند. حال اگر تشک طبی نامناسب را خریداری کنید عامل مهمی در کیفیت پایین خواب است.

مطالعات نشان داده است كه كاهش خواب فقط با یك ساعت تأثیر چشمگیری بر توانایی شما در یادگیری و حفظ اطلاعات جدید، اوقات واكنش و خلق‌وخو دارد. تشک‌های طبی نامناسب می‌توانند فشار غیرضروری به برخی مفاصل یا عضلات وارد کنند. بنابراین این امر می‌تواند درد جدی برای افرادی که از آرتروز رنج می‌برند ایجاد کند.

تشک‌های طبی به کاهش فشار روی مفاصل کمک می‌کنند، بنابراین باعث کاهش درد می‌شوند. بدیهی است که افراد مبتلا به کمردرد یا گردن درد از تشک‌های طبی نیز سود زیادی می‌برند.

نکات مهم تشک طبی

 • تشک طبی به افرادی که هنوز دچار بیماری نشده توصیه می‌شود زیرا برای حفظ سلامتی و عدم ابتلا به مشکلات ثانویه مناسب است.
 • تشک طبی به افراد دچار عوارض توصیه می‌شود زیرا راهی برای درمان بیماری است. چنانچه استفاده در مراحل اولیه و قبل از پیشرفت بیماری آغاز شود آثار مفید خود را بهتر و بیشتر نشان خواهد داد.
 • در مراحل پیشرفته بیماری‌های مربوط به ستون مهره و کمر نیز پزشکان تشک طبی را برای بهبود بخشیدن به دردهای کمر و مراقبت از مهره‌های ستون فقرات تجویز می‌کنند.

چرا تشک‌های طبی الزامی هستند؟

جریان محدود خون در بدن افرادی که تحرک آن‌ها از بین رفته است سلول‌های پوست را تجزیه می‌کند. این تجزیه سلول‌های پوستی می‌تواند منجر به ایجاد زخم بستر شود. ممکن است بعداً به زخم‌های دردناک تبدیل می‌شود و این از مزایای تشک طبی است که مانع از زخم بستر می‌شود. بنابراین پیش‌شرط کمک به‌راحتی تشک طبی و جلوگیری از خطرات مختلف است

تشک های فنری چه خصوصیاتی دارند؟

انعطاف زیاد و حرکات موجی خاطره ایست که اکثر ما از تخت های فنری کلاسیک بیاد داریم. با فنرهای بهم بافته ی فولادی و پردوامی که سالها با ما بودند. اما ظاهرا دوران آن تخت های قدیمی بسر رسیده است. و امروزه تشک های فنری بر روی تخت های ثابت، نرمی و راحتی خاص خود را دارند. این محصولات فنری به سادگی، نرمی و راحتی معروفند. و البته بین تشک ها به نسبت، از قیمت های پایین تری هم برخوردارند. از لحاظ تنوع هم دارای گوناگونی خوبی هستند. هر چند در مورد سفتی سطح به پای انواع اسفنجی نمی رسند. و معمولا نرم تر هستند.

دو دسته بزرگ و اصلی این تشک ها فنر متصل و فنر منفصل هستند. نوع اول از بافت درهم و مخصوص فنرهای فولادی تهیه شده و بسیار محکمند. روی لایه فنری تشک را موکت، سپس اسفنج و نهایتا پارچه می پوشاند. که با چسب  و دستگاه مخصوص فیکس و دوردوزی می شود. برخی از انواع این تشک ها هم دارای فریم فلزی هستند. و در ابعادی متناسب با تخت های تک نفره و دونفره تهیه می شوند. این نمونه ها برای افراد خواهانِ محصولات ساده، محکم و با دوام مناسبند.

تشک های فنر منفصل تا حدود زیادی با انواع فنر متصل متفاوتند. در این نوع، فنرها با یکدیگر فاصله دارند. بصورت انفرادی عمل می کنند و چون برخوردی با هم ندارند از سایش و ایجاد سروصدا هم خبری نیست. نوع خاصی از آنها بنام فنر منفصل پاکتی(Pocket Spring) هم وجود دارد. که در آن فنرها در دسته های جداگانه در نقاط مشخصی از سطح زیرین تشک تعبیه و فشار و وزن بین آنها  تقسیم می شود. با این کار فشارِ وارده از حالت تمرکز خارج و در سطح تشک تقسیم می شود. که به ثبات و مقاومت آن در برابر دفرمه شدن می انجامد. مجموعه این عوامل باعث ایجاد هماهنگی سطح با آناتومی و خطوط محیطی بدن می گردد. به علاوه با ممانعت از سایش فنرها،  از فرسودگی تشک جلوگیری و بر عمر مفید آن می افزاید.

از طرفی جدا بودن دسته های فنر باعث می شود تا حتی الامکان ارتعاشِ حرکات از یک نقطه به سایر نقاط تشک سرایت نکند. و لرزش و نا آرامی تولید نشود. این خاصیت بخصوص برای کاربری همزمان بیش از یکنفر از تشک  بسیار مفید است. این نوع از تشک، بخصوص در مدل دو نفره و در میان زوج ها طرفداران زیادی دارد. همین خواص هم باعث شده که این سری تشک ها به آرامش بخش معروف شوند.

تشک های طبی معمولا سفت ترین تشک ها هستند. و انواع فنری را نرم ترینِ آنها می دانیم. اما در این میان انواع تشک های طبی فنری با حالتی میانه هم موجودند. که همراه با داشتن میزان سفتی متعادل بیشترین طول عمر مفید و دوام را هم دارند.

تشک طبی فنری چیست؟

تشک های طبی فنری در واقع محصولی ترکیبی با خواص و مزایای طبی و فنری هستند. بخاطر داشتن طول عمر بالا و خواب راحت گروه کثیری از مشتریان را جذب خود کرده اند. ساختار آنها مانند انواع فنری است با این تفاوت که دارای فنرهای ضخیم تری هستند. همچنین لایه های اسفنج ریباند بکار رفته در این نوع از تشک ها بیشتر است. جنس پارچه در تشک های طبی فنری تقویت شده و از انواع مرغوب تری انتخاب می شود. مجموعه این مزایاست که این محصولات را نسبت به انواع دیگر پرطرفدارتر کرده است. مانند نمونه های قبلی نوع دونفره این تشک ها هم بیشترین خواهان را در بین مشتریان دارد.

تنوع زیادی در محصولات تشک طبی فنری دیده می شود. که به نوع و ضخامت فنرها، کیفیت و دانسیته اسفنج مصرفی و جنس و درجه مرغوبیت پارچه مصرفی مربوط می شود. همین تفاوت ها در قیمت  تشک نیز انعکاس داشته و طیفی از تنوع محصولات با قیمت های متفاوت پدید آورده است.

خوابیدن بر روی تشک نرم بهتر است یا سفت؟

این پرسش مدتهاست که ذهن افراد زیادی را به خود مشغول کرده است. صرف نظر از نوع و مدل تخت خواب هر فرد،گروهی سطوح نرم را بخاطر راحتی که ایجاد می کند مناسب تر می دانند. و عده ای هم سفتی تشک را عامل ثبات اسکلت و مانع از دفرمه شدن می دانند. اما متخصصین معتقدند که انتخاب تشک بستگی به وزن و شرایط بدنی هر فرد دارد. و بهتر است به صورت انفرادی و با بررسی شرایط فرد صورت گیرد.

بیایید کمی در مورد وزن صحبت کنیم!

وزن افراد ویژگی مهم و تاثیر گذاری در کیفیت زندگی آنهاست. و تاثیر مستقیم بر سلامتی آنها دارد. بهتر است  انتخاب اسباب و شیوه زندگی متناسب با فیزیک بدنی و وزن فرد انجام پذیرد. چنین انتخابی سازگاری بیشتری با خصوصیات فرد کاربر خواهد داشت. در این صورت به سلامتی فرد آسیب نمی رسد. و با توجه به دوام کالای مصرفی از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه است.

توضیحاتی درباره مراحل ساخت یک تشک طبی و تفاوت آن با تشک فنری

هر تشک شامل چند بخش اصلی است:(رویه، فنر و فوم یا ابر) که از اتصال آنها به هم در مجموع یک تشک تولید می شود. نوع مواد و نحوه ترکیب و اتصال آنها با یکدیگر، کیفیت محصول نهایی را مشخص می کند. مثلا در تهیه تشک های عادی نحوه این اتصالات معمولی است. و از ادوات ساده ای هم برای این کار استفاده می شود. و چه بسا که در کارگاه های کوچک و ساده هم تهیه می گردند.

اما در ساخت تشک های مدرن و طبی از مواد اولیه گرانتر و فن آوری بالاتری استفاده می شود.

پارچه اصلی و رویه این گونه تشک ها معمولا از جنس ژاکارد نقش برجسته است. که دارای خاصیت تنفس سلولی، ضد تعریق و آنتی آلرژیک بوده و حتی در برخی انواع از الیاف ضدحریق استفاده شده است.

فنرهای مصرفی در آنها نیز از آلیاژهایی با عیار مشخص است. که در شرایط ویژه تهیه می شوند. و دسته بندی و اتصال آنها نیز بر اساس اصول علمی و حساب شده صورت می گیرد. تا میزان تحمل وزن و مقاومت آنها دقیق و بالا باشد.

فوم مصرفی در تشک های طبی از دانسیته سنجیده ای برخوردار است. تا بتواند در مقابل تغییرات فیزیکی و فشار وزن واکنش های مناسبی از خود بروز دهد. تهیه فوم با آسیاب کردن و ترکیب مجدد اسفنج وارداتی طی مراحل مختلف انجام می شود.

تهیه محصولی با این مشخصات نیازمند برنامه ریزی دقیق، کادر مجرب و کار فیزیکی فشرده است. که توانسته همراه با فن آوری روز دنیا محصولی با ویژگیهای برتر و منحصر به فرد ارائه نماید. بکارگیری چنین تکنولوی پیشرفته ای هم مستلزم وجود افراد متخصص با اطلاعات فنی لازم و بالا است. بدیهی است جمع آوری چنین مجموعه ای هزینه بر است. و نمی توان از چنین محصولاتی انتظار قیمت های پایین داشت.

چرا طبی؟ ( قیمت تشک طبی ، اصول پزشکی، و سایر دلایل )

ساخت کالاهایی با ویژگی های تخصصی مستلزم بکارگیری تکنولوژی و ماشین آلات پیشرفته، مواد اولیه مرغوب، کادر متخصص و هزینه بیشتر است. اما در نگاهی دوراندیشانه، استفاده از چنین کالایی در مجموع از صرفه اقتصادی خوبی برخوردارست. و مخارج تهیه آن در دراز مدت به منزله ی سرمایه گذاری بر روی سلامتی به حساب می آیند. مثلا استفاده از محصولات مدیکال و طبی با پیشگیری از بروز بیماری عملا مخارج درمانی را از لیست مخارج حذف کرده یا کاهش می دهد.

و در واقع با استفاده از چنین محصولاتی با یک تیر چند نشان را خواهیم زد:در اولین و مهمترین گام، محصولی طبی و مطمئن برای سلامتی خود تهیه کرده ایم. و از دیگر سوی محاسن محصولی بادوام ما را از سود اقتصادی خوبی بهره مند نموده است. و نهایتا از لحاظ زیبایی و نمای مدرن اتاق خواب هم قدم مفیدی برداشته ایم.

مزایای استفاده از تشک طبی

وقتی هر یک از عزیزانتان با مسائل پزشکی سروکار دارند، اولویت شما اطمینان از راحتی آن‌ها است. اینجاست که تشک طبی تخت بیمارستان نقش‌آفرینی می‌کند. کارشناسان این تشک‌ها را با طراحی منحصربه‌فرد برای حداکثر راحتی و بهبودی سریع به بیماران پیشنهاد می‌کنند. چند مزیت این محصولات عبارت‌اند از:

گردش خون بهبودیافته

با حرکت بیمار روی تشک نقاط فشار به‌طور متناوب ادامه می‌یابد. این بیشتر به افزایش گردش خون بدن بیمار کمک می‌کند. همچنین هنگام خوابیدن روی تشک به دلیل تغییر نقاط فشار احساس تازه بودن می‌کنند. بنابراین آن‌ها خواب آرام بیشتری را روی تخت به دست می‌آورند.

ویژگی پخش فشار

بیمارانی که ساعات طولانی را روی تخت خود می‌گذرانند مستعد ابتلا به مشکلاتی مانند زخم بستر و زخم‌های فشاری هستند. این امر به دلیل فشار مداوم روی نقاط خاصی از بدن آن‌ها اتفاق می‌افتد. بااین‌حال، به دلیل ویژگی متناوب نقطه فشار، می‌توان برای جلوگیری از زخم بستر از تشک بادی استفاده کرد.

فناوری از دست دادن هوای کم

سطح گرم ممکن است برای خوابیدن چالش‌برانگیز باشد. به همین دلیل است که یک تشک طبی برای تخت‌های بیمارستان با یک فناوری ویژه هوا ترکیب‌شده است.

در زیر تشک طبی، تعداد زیادی سوراخ کوچک ایجادشده است. این سوراخ‌ها باعث می‌شوند مقدار کمی هوا نشت کند و سطح آن را برای خواب خنک نگه دارد که جزء یکی از مزایای تشک طبی محسوب میشود.

راحتی

تشک‌های مورداستفاده برای بیماران به تمیزکاری و نگهداری مکرر نیاز دارند. اگر برای این منظور یک تشک سنگین معمولی را انتخاب کنید، این کار سخت می‌شود؛ اما تشک بادی طبی مشکلی ندارد. زیرا وزن آن‌ها بسیار سبک است و نگهداری آن‌ها آسان است بنابراین بیمار مشکلی نخواهند داشت.

خواب بی وقفه و راحت با تشک طبی

خواب بی وقفه و راحت یکی دیگر از مزایای تشک های ارتوپدی است. با یک تشک معمولی؛ شما مجبورید چندین بار تغییر حالت دهید یا بیش از اندازه بر روی تشک خود جابجا شوید تا بهترین نقطه را روی تشک خود پیدا کنید. در هر جا از تشک که غلط می زنیدفرو رفتگی ایجاد می شود و بدن شما در نهایت به فشار در ناحیه  ستون فقرات پاسخ می دهد که شما را مجبور می کند ناخودآگاه جابجا شوید. این کار در طول شب تکرار می شود و قطعاً باعث ایجاد اختلال در خواب می شود. یک تشک معمولی با کیفیت پایین ممکن است اثر مستقیمی از بیقراری داشته باشد و باعث فشار روحی ناخواسته به ستون فقرات و عضلات شما شود و باعث بدخوابی شود. در حالی که با استفاده از تشک های طبی و ارتوپدیک ، می توانید مانع هرگونه فشار بر روی ستون فقرات خود شوید و خوابی آسوده و راحت داشته باشید.

جلوگیری از کوفتگی بدن با تشک ارتوپدیک

برای همه ما پیش آمده که پس از بیدار شدن از خواب دچار کوفتگی بدن شده باشیم و با اینکه خواب خوبی در طول شب داشته‌ایم اما باز هم احساس خستگی کنیم. فکر می‌کنید دلیل بروز چنین حالتی چیست؟ تشک های معمولی و بی کیفیت ممکن است  به دلیل  عدم پشتیبانی ناکافی در طول 8 ساعت خواب ، باعث درد مفاصل و ماهیچه ها شوند. از طرف دیگر تشک ارتوپدی یا فوم  با پیشگیری از فشارهای ناخواسته بر روی ستون فقرات و کمر ، از بروز درد جلوگیری کرده و حتی با ارائه پشتیبانی محکم برای نقاطی که در بدن دچار درد شده است در طی چند ساعت خواب ، از درد جلوگیری می کند.

پشتیبانی مناسب برای کمر

همانطور که شاید اکثر افراد بدانند تشکهای طبی و ارتوپدی پشتیبان مناسب و بهتری برای کمر یا ستون فقرات می باشد.این امر به این دلیل است که تولیدکنندگان در تلاش هستند تشک های فوم محکم که زیر وزن شما فرو نروند را در تولید تشک طبی خود استفاده کنند و همین امرباعث راحتی شدن ستون فقرات شما می شود. 8 ساعت خوابیدن با ستون فقرات در وضعیت خمیده می تواند در مدت زمان طولانی آسیب جدی به پشت شما وارد کند.

عدم ایجاد فرو رفتگی در تشک

اگر تخت خواب خود را در اختیار فرد دیگری می گذارید یا دارای تخت خوای دو نفره و تشک خواب دو نفره می باشید ، خواهید دید که اثر فرو رفتگی را در تشک های معمولی مشاهده کنید. تشک های معمولی زیر وزن بدن فرو می روند و باعث ایجاد فرورفتگی می شوند. فردی که شما با آن تشک را استفاده می کنید ، به طور خودکار به سمت این فرو رفتگی می رود که فضای کمی بین دو نفر باقی می گذارد. در حالی که شما ممکن است آگاهانه سعی کنید فضای خود را بین خود و فردی که تختخواب خود را در آن به اشتراک می گذارید ، به خاطر آسایش ، برای خواب حفظ کنید و کمی بر بدن خود کنترل داشته باشید. هر چقدر فردی که در کنار شما خواب است  از افراد نزدیک شما مانند همسرتان باشد در ماه های گرم این فاصله ی نزدیک که در هنگام خواب بوجود می آید می تواند ناراحت کننده باشد

چگونه بهترین تشک طبی را انتخاب کنیم؟

سازه قابل تنظیم که تشک‌های بادی طبی ارائه می‌دهند، آن‌ها را به یک انتخاب محبوب تبدیل کرده است. به‌عنوان یک ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی دانش در مورد انواع مختلف می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید راحتی و مراقبت‌هایی را که از بیماران خود ارائه می‌دهید را بهتر برنامه‌ریزی کنید.

اندازه

تولیدکنندگان تشک بیمارستانی تقاضای بازار را در نظر می‌گیرند و اندازه‌های استاندارد مانند Queen، Full و Twin را ارائه می‌دهند. همچنین می‌توانید اندازه‌هایی مانند California King، King، Twin XL را انتظار داشته باشید. هنگام انتخاب اندازه، اطمینان حاصل کنید که تشک‌های بادی طبی مناسب تخت بیمارستان هستند.

راحتی عامل مهم دیگری در مزایای تشک طبی به حساب می آید که باید در نظر داشته باشید. شما باید تشکی را انتخاب کنید که وزن بیمار را به‌طور مساوی توزیع کند. لبه‌های تشک باید محکم باشند و تفاوت‌های ساختاری در وسط و کناره‌های تشک نباید باشد.

الزامات تمیز کردن

بررسی کنید که آیا روکش‌های تشک ضد آب هستند؟ در برابر لک مقاوم هستند یا خیر؟ برای بیمارانی که بی‌اختیار هستند، یک سیستم تشک با پوشش ضد میکروبی و درزدار لازم است که برای سلامت بیمار مناسب باشد.

تحرک فرد

تعداد ساعات سپری‌شده در رختخواب را در نظر بگیرید. نیازهای بیمار بسته به مسائل پزشکی آن‌ها متفاوت است. هرچه فرد زمان بیشتری را در رختخواب بگذراند، باید بیشتر مراقبت شود تا از بیماری‌های پوستی مانند زخم بستر، زخم و بریدگی پوست جلوگیری شود.

چه چیزی تشک طبی را متمایز می‌کند؟

جدا از مزایای بسیار زیاد تشک طبی، یک عامل اصلی در انتخاب تشک طبی مناسب این است که سلامت ستون فقرات شما را تضمین کند. ستون فقرات به‌طور طبیعی دارای سه منحنی جزئی است که حتی در حالت افقی نیز باید از آن‌ها پشتیبانی شود.

یک تشک طبی خوب بدن شما را در وضعیت خنثی نگه می‌دارد. این بدان معنا است که ستون فقرات شما در منحنی خفیف طبیعی خود نگه‌داشته می‌شود و سر، شانه‌ها، باسن و پاشنه شما در یک راستا قرار دارند.

 • در تشک‌های طبی از پارچه ژاکارد استفاده می‌شود. این نوع پارچه دارای ویژگی آنتی باکتریال است که ضد جذب گرما است.
 • در تشک‌های طبی معمولاً در لایه مرکزی از اسفنج یا یونولیت استفاده می‌شود. این ماده‌ برای کسانی که به عارضه کمردرد مبتلا هستند بسیار مفید و مؤثر است.
 • در لایه زیرین تشک طبی نیز از ماده فوم استفاده می‌شود.
 • وزن فوم در لایه زیرین بین ۱۰ تا ۳۰ کیلوگرم متغیر است.
 • در تشک‌های درجه‌یک از ترکیب ابر و فوم تا وزن حدود ۳۰ کیلوگرم استفاده می‌کنند.
 • به این توجه کنید که تشک طبی که انتخاب می‌کنید نه بیش‌ازحد سفت باشد و نه بیش‌ازاندازه نرم باشد. تشک‌های سفت و نرم هردو می‌توانند باعث ایجاد کمردرد شوند که قبلاً در مورد آن‌ صحبت کردیم.
 • تشک مناسب نباید به‌مرورزمان کهنه شود و حداقل باید 5 سال عمر کاملاً مفید داشته باشد.

فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید هنگام خرید تشک طبی مناسب و استاندارد برای خود در نظر بگیرید.
دو عامل اصلی در تصمیم گیری تشک شما باید کمردرد و وضعیت خواب مورد نظر شما باشد.

همچنین در نظر گرفتن مواردی مانند وزن، تختخواب مشترک دارید یا نه و ترجیحات شخصی مفید است.
تشک در دنیا دو نوع نیست. آزمایش صحیح گزینه های مختلف بهترین راه برای تصمیم گیری شخصی است.

 

برای خرید تشک به فروشگاه ای تجارت ممتاز سربزنید

منابع:

نمناک

مستر تشک

 

 

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام