تجارت ممتاز

تجارت ممتاز

مرکز معرفی فروشگاه های اینترنتی

شامپو کراتینه چیست و چه تاثیرات و فوایدی بر موی سر دارد؟

یکی از عناصر سازنده مو کراتین است. ماده پروتئینی که غنی از اسیدهای آمینه‌ گوگرد دار است. تقریبا ۹۰ درصد مواد تشکیل دهنده مو از کراتین تشکیل شده است. کراتین با کمی تفاوت در ساختار شیمیایی در پوست و ناخن نیز وجود دارد. وجود کراتین در مو باعث استحکام و انعطاف‌ پذیری مو می‌شود.

موهای سالم با وجود کراتین، موهایی نرم و صاف و درخشان و خوش حالت هستند که به راحتی شانه می‌شوند. بعضی افراد این ماده در ساختار موی آنها کمتر است و دارای موهای فر و مجعد هستند. اما برخی عوامل از جمله رنگ کردن و دکلره کردن مو، استفاده بیش از حد از سشوار و اتو مو باعث آسیب به ساختار مو و از بین رفتن کراتین مو می‌شود که عوارضی مانند خشکی، وزی و شکنندگی مو را به همراه خواهد داشت.

موهای ناسالم، خشک و کدر برای هیچکس خوشایند نیست و افراد به دنبال راهی برای داشتن موهای زیبا، لخت و درخشان هستند. امروزه کراتینه کردن موها بسیار انجام می‌شود که این روش مزایا و معایبی دارد واگر اصولی و از مواد مرغوب استفاده نشود مشکلات فراوان و برگشت ناپذیری را به وجود می آورد.

ما راه آسان‌تری را به شما پیشنهاد می‌دهیم: استفاده از محصولات حاوی کراتین مانند شامپوهای کراتینه برای تقویت موها

شامپو کراتینه مو چیست؟

شامپوی کراتینه یک شامپو با پروتئین کراتین است، اگر حوصله ندارید برای کراتینه کردن موهای خود ساعت ها در آرایشگاه بمانید، وقتش رسیده که به سراغ شامپوهای کراتینه بروید. این شامپوها نوعی از محصولات مراقبت از مو هستند که حاوی کراتین هستند.

بد نیست بدانید کراتینی که در این شامپوها استفاده می شود کاملاً حیوانی هستند چرا که کراتینی که در موی انسان وجود دارد مشابه کراتین موجود در پوست، مو و ناخن حیوانات است و اصلاً شباهتی به کراتین گیاهان ندارند. با این حال، همه شامپوهای حاوی این ماده گرانبها را شامپوی کراتینه می نامند. قیمت این شامپو در مقایسه با قیمت مواد بوتاکس مو و کراتین مو مناسب تر است.

کراتین موجود در شامپو کراتینه از کجا بدست می آید ؟

بهترین کراتین برای ترمیم مو کراتینی است که از موی انسان گرفته شده باشد. هرچند دیگر تولیدکنندگان محصولات بهداشتی اجازه ندارند از پروتئین انسانی در محصولات خود استفاده کنند. بنابراین امروزه کراتینی که در شامپو کراتینه و سایر محصولات کراتینه استفاده می شود از حیوانات گرفته می شود، البته بدون آسیب رسیدن به آنها. امکان ندارد بتوان کراتین را از گیاهان یا گلها بدست آورد چرا که پروتئین موجود در آنها اصلا شباهتی به پروتئین موجود در موی انسان ندارد. بنابراین هیچ چیزی به نام کراتینه گیاهی وجود ندارد.

درمان کراتین چیست؟

همانطور که گفته شد کراتین عنصر ساختاری مو است. این عنصر با گذشت زمان و قرار گرفتن در معرض آلودگی‌ها، اشعه ماورا بنفش، گرما، رنگ مو یا از همه مهم‌تر با افزایش طبیعی سن کاهش می‌یابد، و این منجر به ایجاد موهای وز، کدر، شکننده و غیر قابل کنترل می‌شود. بنابراین باید این کراتین از دست رفته را از طریق محصولات کراتینه به موها بازگرداند. امروزه درمان‌های کراتینه در آرایشگاه ها برای ترمیم موهای آسیب دیده بسیار استفاده می‌شود اما این نوعی درمان موقتی محسوب می‌شود و تقریباً بعد از گذشت چند ماه از بین می‌رود.

درمان کراتینه به شما کمک می‌کند تا صدمات وارده شده به موهای خود را جبران کنید. این نوع درمان موها را صاف، براق و ابریشمی خواهد کرد و نیاز شما به محصولات حالت دهنده را به صفر می‌رساند. درمان‌های کراتینه مو شما را شگفت زده خواهند کرد و طیف وسیعی از فواید مانند رطوبت، لطافت، درخشندگی و استحکام را برای موهای شما به ارمغان می‌آورند.

ساختار شامپوی کراتینه

در واقع شامپوی کراتینه با فرمولاسیون خاص خود به ترمیم موها در طول زمان کمک بسیاری می کند. شامپوهای کراتینه حوای مواد کراتینه به علاوه مواد شوینده برای مو است. معمولاً آرایشگران در آرایشگاه بعد از انجام کراتینه مو برای مشتریان خود به آن ها توصیه می کنند برای شستشوی موها از شامپوهای کراتینه استفاده نمایند. زیرا این شامپوها حاوی مواد کراتینه بوده و مانع از وز شدن و آسیب دیدن موها می شوند. در بسیاری از این شامپوها امگا۳ برای تقویت موها نیز وجود دارد. انواع شامپوی کراتینه در بازار با نام های تجاری مختلفی وجود دارد. اما توصیه می کنیم از برند های معتبر برای خرید شامپو کراتینه استفاده کنید.ترکیبات کراتینه موجود در این شامپو به خوبی توسط پوست سر جذب شده و از این طریق به تقویت ریشه مو کمک خواهد کرد. بعد از استفاده مداوم از این شامپو موهایی قوی تر، ضخیم تر و نرم تر خواهید داشت.

کدام مو برای کراتینه مناسب است؟

حقیقت این است که کیفیت موهای طبیعی خودمان بهترین است ولی متاسفانه در بسیاری از موارد خودمان موهایمان را نابود می‌کنیم. با رنگ‌کردن‌های متعدد، استفاده از مواد شیمیایی مختلف روی مو، اتو کردن‌ها، سشوار کشیدن‌های زیاد و … همواره در حال نابود کردن موهایمان هستیم و بعد از آن به‌ دنبال راهکاری برای ترمیم تمام این آسیب‌ها می‌گردیم. شاید بتوان گفت کراتین کردن مو فقط برای عده‌ای توصیه می‌شود که موهای بسیار وز آن‌ها اصلا قابل شانه‌ شدن نیست.

وش کراتینه کردن مو چگونه است؟

برای ان کار آرایشگر یک محصول صاف‌کننده کراتینه مو را در موهای شما مورد استفاده قرار داده و سپس از گرمای یک اتوی مو برای مهر و موم شدن آن بر روی موهایتان، استفاده می‌کند. این فرآیند بسته به بلندی موهای شما،
در حدود ۹۰ دقیقه یا بیشتر طول می‌کشد. کراتین لازم جهت این امر از منابع حیوانی یا سایر منابع طبیعی تامین می‌شود. البته کراتین‌های مصنوعی دیگری نیز در بازار وجود دارد که از مواد مصنوعی ساخته می‌شوند.

آیا کراتین در شامپوی کراتینه برای مو مضر است؟

اگر بیش از اندازه از کراتین و شامپو کراتینه استفاده کنیم چه میشود؟ مهم است بدانید موها فقط می تواند مقدار خاصی از پروتئین کراتین را جذب کند. پس از آن مقدار بیشتر را قبول نمی کند. مثل اسفنج که فقط می تواند مقدار مشخصی آب جذب کند و بیش از آن را پس می زند. کراتین فقط به قسمتی از مو جذب می شود که آسیب دیده و نیاز به کراتینه دارد بنابراین بر قسمت سالم مو هیچ تاثیری ندارد.

کراتین موجود در شامپو کراتینه از کجا بدست می آید؟

بهترین کراتین برای ترمیم مو کراتینی است که از موی انسان گرفته شده باشد. هرچند دیگر تولیدکنندگان محصولات بهداشتی اجازه ندارند از پروتئین انسانی در محصولات خود استفاده کنند. بنابراین امروزه کراتینی که در شامپو کراتینه و سایر محصولات کراتینه استفاده می شود از حیوانات گرفته می شود، البته بدون آسیب رسیدن به آنها.

امکان ندارد بتوان کراتین را از گیاهان یا گلها بدست آورد چرا که پروتئین موجود در آنها اصلا شباهتی به پروتئین موجود در موی انسان ندارد. بنابراین هیچ چیزی به نام کراتینه گیاهی وجود ندارد.

ضرورت استفاده از شامپوکراتینه

قرار گرفتن مکرر در معرض نور خورشید

رنگ، دکلره و هایلایت مکرر مو

استفاده از لوازم حرارتی برای صاف یا فر کردن مو

استفاده از محصولات شیمیایی برای حالت دادن به مو

شنا در آبی که کلر و نمک دارد به طور مداوم

داشتن موخوره و چند شاخه شدن انتهای مو

تمام این موارد باعث آسیب جدی به مو می‌شود. این عوامل موها را خشک، زبر، شکننده و کدر می‌کند.

اگر موهای شما در معرض هر کدام از موارد بالا قرار دارد، شامپو کراتینه مو می تواند به بازسازی آنها کمک کند.

مزایای استفاده از شامپو کراتینه مو

اگر موهای شما اثراتی مانند خشکی، شکنندگی، وز خوردگی و بدحالتی را از خود نشان می دهد، ممکن است زمانش رسیده باشد که یک شامپوی غنی شده با کراتین را امتحان کنید، همان پروتئینی که تارهای موی ما از آن ساخته شده اند. اگر یکی از این بطری های شامپوی کراتینه را به برنامه مراقبت از موهای خود اضافه کنید به شما اطمینان می دهیم در کوتاه ترین زمان شاهد موهای سالم، براق، محکم و خوش حالت باشید.

درمان موخوره

درمان خشکی مو

محافظت از موها در برابر آلودگی ها و اشعه های نور خورشید

درمان وزی مو

ترمیم موهای سوخته

رفع کدری مو

ضخیمتر شدن رشته های مو

درخشان و براق کردن موها

آیا شامپو کراتینه موثر است؟

شامپو کراتینه موثر است اما با یکبار استفاده از آن انتظار معجزه نداشته باشید، هر چند تاثیر آن را می‌بینید. تاثیر شامپو کراتینه به اندازه استفاده مستقیم کراتین روی مو نیست یکی از دلایل کمتر بودن این اثرگذاری دخالت آب است، ما زمان کافی نداریم که شامپو بر روی مو بماند تا کراتین جذب مو شود و آبکشی مو از جذب کامل کراتین جلوگیری می‌کند اما با مرور زمان تاثیر شامپو کراتینه را مشاهده خواهید کرد.

در زمان استفاده از شامپو کراتینه عوامل آسیب رسان به مو را کنار بگذارید تا تاثیر شامپو بیشتر شود. اگر در کنار شامپو کراتینه از شامپوهای معمولی برای استفاده روزانه استفاده می‌کنید در هنگام خرید شامپوی معمولی حتما باید به برچسب آن دقت کنید زیرا شامپوهایی که حاوی مواد سدیم لوریل سولفات یا آمونیوم لوریل سولفات هستند برای افرادی که از شامپو کراتینه استفاده می‌کنند، مناسب نیستند.

بهتر است برای افزایش مدت زمان ماندگاری اثرات شامپوهای کراتینه، از شامپوهای فاقد سولفات و پارابن استفاده شود. نکته دیگری که لازم به ذکر است این است که همزمان با استفاده از شامپوهای کراتینه نباید از شامپوهایی با PH بالا استفاده کرد.

شما می توانید برای خرید شامپو کراتینه مو به سایت تجارت ممتاز سر بزنید

منبع :اکادمی زیبا سازان و زولفان

 

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام